برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۱/۷/۴

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» بهترین شانه برای فرش ماشینی

خرید بهترین فرش ماشینی 1000 شانه

حتما مفهوم شانه فرش برای همه مصرف کنندگان شناخته شده و روشن می باشد .
به تعداد گره های بافته شده در یک  متر از عرض یک فرش ماشینی ، شانه فرش و به تعداد گره های بافته شده در یک متر از طول یک فرش ماشینی ، تراکم فرش گفته می شود . شانه فرش به ریزی طرح نقشه و طرح آن مربوط می شود . هر چه فرش شانه بیشتری داشته باشد ، ریزبافت تر و شلوغ تر بوده و اصطلاحا به آنها فرش دستباف گونه نیز گفته می شود .


فرشهای ماشینی که در سالهای ابتدایی تولید ، یعنی دهه 70 شمسی در کاشان بافته می شد 320 شانه و 350 شانه بود که دستگاههای آن توسط شرکتهای واندویل و تکسیما تولید می شد . اما با پیشرفت تکنولوژی به مرور فرشهای 440 شانه ، 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه روانه بازار شد . به گونه ای که جدیدترین فرش بافته شده در کاشان 1500 شانه می باشد.


در یک دوره زمانی روزانه به تعداد مشتریان فرشهای با شانه بالاتر و مشخصات جدیدتر اضافه می شد . به طوریکه خریداران فرش در زمان خرید آمار جدیدترین شانه و تراکم فرش را گرفته و بعد از بررسی سایر مشخصات فرش ، همان فرش را خریداری می کردند چون عقیده داشتند که جدیدترین فرش ، الزاما بهترین فرش است .


1000 شانه بهترین شانه برای فرش ماشینی
در تاریخ تحریر این مقاله ، فرش 1500 شانه بالاترین شانه و در حقیقت ظریف ترین فرش ماشینی می باشد ولی طبق پیش بینی کارشناسان و متخصصان این حوزه ، برای فرش 1500 شانه بازار خوبی وجود نخوهد داشت . تولید کنندگان نخ صلاح نیست که سرمایه گذاری جدیدی برای نخ مصرفی فرش 1500 شانه انجام دهند . بازار به طرف فرشهای 700 شانه و 1000 شانه خواهد رفت . شرکتهای با 2 دفتر قانونی به سوی تک دفتری شدن خواهند رفت و فروشندگان مجبور خواهند شد عوارض فروش فرش را از خریداران دریافت کنند . با توجه به افزایش قیمت الیاف فرش ، قیمت نخ برای هر کیلو اضافه خواهد شد .

فرشهای 1000 شانه از یک سو استحکام و وزن نسبتا بالای فرشهای 700 شانه را داشته و از سوی دیگر هم ظرافت و طرحهای مورد استفاده در فرشهای 1200 را دارند ضمن اینکه دستباف گونه بوده و نخ مصرفی آنها چون به ظرافت و نازکی نخهای 1500 شانه و 1200 شانه نیست ، قیمت مناسبتری خواهد داشت .

 

حس خوب یک فرش
مطلب دیگری که شخصا به عنوان یک متخصص کهنه کار فرش به آن اعتقاد دارم این است که اساسا فرش مفهوم را در ذهن من تداعی می کند که علاوه بر زیبایی و رنگبندی مناسب ، استحکام و وزن فرش دستباف را داشته و ضمن اینکه محیط خانه را گرم و جذاب می کند ، عایق حرارتی هم باشد یعنی در زمستان با نشستن روی آن گرما و در تابستان خنکی را حس کنیم .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  قیمت فرش ماشینی 1200 شانه کاشان بر چه اساسی تعیین می شود ؟
•  استخدام در فرش کاشان
•  از بین بردن جای مبلمان و وسایل سنگین از روی فرش
•  عوامل پرزدهی فرش اکریلیک
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه